13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 19 – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Perushtitsa şehrinde sona erdi.

4 ülkenin katılım gösterdiği turnuvada, ilk gün takım müsabakaları gerçekleşti. Grup maçlarında Sırbistan ve Bulgaristan b takımını 5-0 mağlup ederek, yarı finale yükseldi. Yarı finalde Bulgaristan a takımını 3-1, finalde ise Romen takımını 3-1 mağlup ederek Şampiyon oldu.
Takım müsabakaları ardından, ferdi müsabakalarda ise Tek Erkekler kategorisinde; Hüseyin Koç Şampiyon, Kerem Acu üçüncü oldu. Tek Bayanlar kategorisinde; Ravza Bodur Şampiyon oldu. Çift Erkekler kategorisinde Hüseyin Koç&Melih Yavuz Şampiyon, Arda Atan&Kerem Acu ikinci oldu. Çift Bayanlarda kategorisinde Başak Seven&Şevval Işık Şampiyon, Beyza Maden&Tayla Gerçekler ikinci oldu. Ve son kategori Karışık Çiftlerde ise Muhammet Atasoy&Ravza Bodur Şampiyon, Mustafa Tuncer&İremsu Çürük ikinci, Mehmet Töremiş&Sümeyye Erkuş üçüncü ve Melih Yavuz&Beyza Maden üçüncü oldu.
13 Yaş Badminton Türk Milli Takımımız, Balkanlardan takım müsabakasından 1 altın, ferdi müsabakalarından ise 5 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya ile döndü.
Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK; 12 madalyanın sevinç ve gururunu paylaşırken aynı zamanda alt yapıya yaptığı desteğin meyvelerini aldığını dile getirdi. Milli sporcularımıza ve onları yetiştiren antrenörlerine teşekkür etti.
Sözlerini bitirirken, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, desteklerinin artarak devam etmesini temenni etti.