TURKEY JUNIOR 2018 TALİMATI

13-16 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Turkey Junior 2018 turnuvasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TURKEY JUNIOR 2018 KATILACAKLAR LİSTESİ

Lütfen eksik sporcunuz için mail atınız. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KATILIM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

EK MADDE : Uluslararası gençler turnuvası seçme başvurusuna bugün son gün olduğu halde seçmelerde rekabet yapılabilmesi için gerekli başvuru sayısına ulaşılamamıştır . Bundan dolayı mevcut başvurular aynen kalacak ve ilaveten 2018 yılında yapılan Türkiye 19 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonasında teklerde ilk 64 e giren çiftlerde ilk 32 ye giren sporcular seçmelere başvurabilecektir. Seçmeler sadece tekler kategorisinde yapılacaktır. Son Başvuru tarihi 10 Kasım saat 18.00 olacaktır. Başvurular mevcut talimatnameden ulaşabilen form yoluyla olacaktır . Son Başvuru tarih ve saati olan 10 Kasım 18.00 ‘i geçen başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Seçmelere başvuru sayısına göre seçmelerden sonra Milli takım’a girecek sporcu sayısı 11 kasımda ilan edilecektir.

TARİH : 11-12 Kasım 2018

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 08 Kasım 2018 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-2018-Avrupa Gençler Şampiyonası (sporcu ve antrenör) kadrosu ve kendisi kadroda olmadığı halde sporcusu Avrupa Gençler Şampiyonası kadrosunda olan antrenörler Turkey Junior 2018 turnuvasına federasyon imkanı (yol+konaklama) ile katılacaklardır. Seçmelere katılmayacaklardır. Elendikleri gün itibarı ile federasyonumuz olimpiyat hazırlık merkezindeki konaklamaları sona erecektir.

2-2018-19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ilk 3’e giren, Çiftlerde ilk 2’ye giren sporcu ve 1‘er antrenörü Turkey Junior 2018 turnuvasına federasyon imkanı (yol+konaklama) ile katılabileceklerdir. Çiftlerde 3.ler’in sadece konaklama ve yemekleri  tesisimizde  elendiği güne kadar Federasyon tarafından karşılanacaktır.

Not : Bütçe imkanları elverirse  ve Yabancı katılımda yeterli sayıda olduğu takdirde(Teklerde en az 8 yabancı katılım ve Çiftlerde en az 4 katılım olduğu takdirde), Çiftlerde 3.lerin de otobüs yol ücretleri federasyon tarafından karşılanacaktır, Ayrıca Turkey Junior 2018’ a kendi imkanları ile gelip de  Turkey junior 2018’de dereceye giren Türk sporcuların konaklama ve yemekleri veya 1/3 harcırahları (tesisimizde yer kalmadığı takdirde)Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

3-2018-19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Teklerde  ve Çiftlerde 5. 8.’e girenler turnuvaya kendi imkanları ile katılabileceklerdir.

4-Son 3 yıl içinde milli takım müsabakalarında yer almış sporcular turnuvaya kendi imkanları ile katılabileceklerdir. Seçmelere katılmayacaklardır.

5-2018-15 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda ilk 4’e giren sporcular turnuvaya kendi imkanları ile katılabilecektir. Seçmelere katılmayacaklardır.

6-2018-Turkey U17 Open 2018 turnuvasında oynayan sporcular turnuvaya kendi imkanları ile katılabileceklerdir. Seçmelere katılmayacaklardır.

Seçmelere katılacaklar;

7-2018-19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda ilk 9.-16’ya girenler ve daha önce Milli Takıma girmiş olsa da, son 3 yıl içinde hiç milli takımda yer almamış pasif Milli sporcular seçmelere başvuru yapabilecektir.

8-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

9-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

10-Müsabakalarda Tüytop kullanılacaktır. Federasyonumuz tarafından her müsabaka için 2 top verilecektir. 3.sete uzaması halinde ekstra bir top daha verilecektir. Daha fazla top istenmesi durumunda, tüytoplar sporcuların antrenörleri tarafından temin edecektir.

11-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

12-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

13-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda Teklerde ve Çiftlerde  ilk 4’e giren  sporcular Turkey Junior 2018 turnuvasına katılma hakkı kazanacaklardır.

HARCIRAH

1-) Seçmeye katılan kulüp, sporcu ve antrenörlere yukarıda ki şartlar dışında herhangi bir harcırah veya yol yevmiyesi ödemesi yapılmayacaktır.

2-) Seçmelerde veya Turkey Junior 2018 müsabakasında İl kafile listesinde yer alan sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

3-) İl Kafile listesinde 2018 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

4-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

5-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.