TURKEY INTERNATIONAL 2018 MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI

TURKEY INTERNATIONAL 2018-MÜSABAKASI KATILIM LİSTESİ - LÜTFEN KONTROL EDİP, HERHANGİ BİR SORUN HALİNDE ACİL BİR ŞEKİLDE Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ye mail atın. 

KATILIM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

NOT : HERHANGİ BİR SORUN-PROBLEM İÇİN LÜTFEN Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  YE MAİL ATINIZ. 

17-20 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Turkey International 2018 turnuvasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİH : 13-14 Kasım 2018

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 08 Kasım 2018 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-Olimpiyat havuzunda yer alan sporcular turnuvaya federasyon imkanı (yol+konaklama) ile katılabilecektir. Elendikleri gün itibarı ile konaklamaları sona erecektir. Seçmelere katılmayacaklardır.

2-2018-Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 4’e giren sporcular turnuvaya federasyon imkanı (yol+konaklama) ile katılabileceklerdir. Elendikleri gün itibarı ile konaklamaları sona erecektir. Seçmelere katılmayacaklardır.

3-2018-Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde 5.-8. olan sporcular turnuvaya kendi imkanları ile katılabileceklerdir. Seçmelere katılmayacaklardır.

4-2018-19 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonalarında ilk 4’e girenler turnuvaya kendi imkanları ile katılabileceklerdir. Seçmelere katılmayacaklardır.

Seçmelere katılabilecekler :

5-2015-2016-2017 yıllarında yapılan 19 Yaş Altı ve Büyükler Türkiye Şampiyonalarında ilk 4’e giren sporcular seçmelere katılabileceklerdir.

6-2015-2016-2017 yıllarında 19 Yaş Altı ve Büyüklerde milli takım müsabakalarında yer alan sporcular seçmelere katılabilecektir.

7-2017-2018 yıllarında yapılan Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ilk 32 ve çiftlerde 9-16.sırada yer alan sporcular seçmelere katılabilecektir.

8-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

9-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

10-Müsabakalarda Tüytop kullanılacaktır. Federasyonumuz tarafından her müsabaka için 2 top verilecektir. 3.sete uzaması halinde ekstra bir top daha verilecektir. Daha fazla top istenmesi durumunda, tüytoplar sporcuların antrenörleri tarafından temin edecektir.

11-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

12-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

13-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda teklerde ilk 8  ve çiftlerde ilk 4’e giren sporcular Turkey International 2018 turnuvasına katılma hakkı kazanacaklardır.

HARCIRAH

1-) Seçmelere katılan kulüp, sporcu ve antrenörlere herhangi bir harcırah veya yol yevmiyesi ödemesi yapılmayacaktır.

2-) Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

3-) İl Kafile listesinde 2018 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

4-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

5-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.