Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özcan Gül, Başkan Yardımcısı Hakan Aydın ve Türkiye Koordinatörü Mehmet Zeki Erkan, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik ve Genel Sekreter Hayati Kısacık’ı ziyaret etti.

Ziyaret, Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleşti. Kulüp Başkanı Özcan Gül ve Federasyon Başkanı Murat Özmekik, toplumumuzun istikbali olan Çocuk Yurtlarında yetişen çocuklarımızın spor ile daha sağlık ve zinde yetişmeleri ile ilgili istişarelerde bulundu.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik:

‘2008 yılında o zaman ki adı ile Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde Çocuk Yurtlarında Badminton Eğitimi ve Türkiye Şampiyonaları organize ettik. Günümüze kadar Çocuk Yurtlarında yetişen çocuklarımız için Türkiye Şampiyonası gerçekleştirdik. Bu senede Çocuk Yurtları Türkiye Badminton Şampiyonamızın 7.sini 2019 Şubat ayında düzenlemeyi planlıyoruz.

Çocuk Yurtlarında yetişen Lise Mezunu gençlerimiz için de Aday Hakem Kursu ve Antrenör Yetiştirme Kursu açacağız. Önümüzdeki aylarda ise Çocuk Yurtlarında başarılı olan çocuklarımızı da Milli Takım Kampına alacağız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ile protokolümüzün devamını diliyorum. Çocuk Yurtlarında yetişen çocuklarımızın daha iyi yerlerde olması için elimden gelen desteği vereceğim.’ Dedi.