31 Ocak – 03 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde Bahri Tanrıkulu spor salonunda gerçekleşen Masterler ve Halk Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu’nun rahmetli Başkanı Prof. Dr. A. Faik İmamoğlu ve rahmetli Badminton Hakemi Gürsel Coşkun Anısına düzenlenen şampiyona da Federasyon Başkanı Murat Özmekik 45 yaş üstü Tek Erkekler kategorisinin 3.sü oldu.

Sporun yaşamın her anında olması gerektiğini vurgulayan Veteran Badmintoncular, şampiyona ile bir araya gelmelerine vesile olan Federasyon Başkanı Murat Özmekik’e teşekkür etti.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik,  ‘Badminton spor'unu sağlıklı kalmak için bir yaşam biçimi olarak görüyoruz, haftanın en az 3 günü spor yapmanın insani daha sağlıklı ve mutlu yapacağına inanıyoruz.

Rahmetli eski Federasyon Başkanımız Prof. Dr. A. Faik İmamoğlu’nu ve Rahmetli Milli Hakemimiz Gürsel Coşkun’u rahmetle anıyorum.’

SONUÇLAR:

            Master 55+ Tek Erkekler

                                              1          Sadettin Erol                                                         Bursa

                                              2          Ali Demirci                                                             Mersin

                                              3          Atilla İlhan                                                             Bursa

                                              4          Sezai Demirel                                                        Eskişehir

            Halk 55+ Tek Erkekler

                                              1          Şamil Pöç                                                               Ankara

                                              2          Metin Pınar                                                            Hatay

                                              3          Halit Olgun                                                            Ankara

                                              4          Muammer Çankaya                                               Isparta

            Master 50+ Karışık Çiftler

                                              1          Sadettin Erol+Ayşegül Doğan                             Bursa

                                              2          Cavit Şengün+İmran Doğan                                Karabük/Ankara

                                              3          Adil Canımoğlu+Nuriye Günay                            Niğde/Adana

                                              4          Ali Demirci+Zehra Certel                                      Mersin/Antalya

            Halk 50+ Karışık Çiftler

                                              1          İbrahim İlbek+Gönül Emirağaoğlu                     Niğde/Nevşehir

                                              2          Erol Sipahioğlu+Hanife Topuz                            Nevşehir

                                              3          Serhat Lütfi Altınaöz+Handan Tepeközcan        Adana

                                              4          Karaman Çakır+Latife Başyiğit                           Adana

            Halk 50+ Çift Erkekler

                                              1          Bahattin Aktaş+Namık Yavuz                              Adana

                                              2          Halit Olgun+Şamil Pöç                                         Ankara

                                              3          Mehmet Örgen+Gökhan Pürçüklü                       Adana

                                              3          Serhat Lütfi Altınaöz+Karaman Çakır                  Adana

            Halk 50+ Tek Erkekler

                                              1          Ali Dönmez                                                            Ankara

                                              2          İsmail Durmuş                                                       Hatay

                                              3          Ebu Muhsin Aksoy                                                Muş

                                              4          Mehmet Örgen                                                      Adana

            Halk 45+ Karışık Çiftler

                                              1          Namık Yavuz+Songül Şahin                                 Adana/Hatay

                                              2          Bahattin Aktaş+Selma Kişi                                   Adana

                                              3          Sebahattin Gücal+Ayşe Gücal                             Adana

                                              3          Gökhan Pürçüklü+Sevda Bozkurt                        Adana

            Halk 45+ Çift Bayanlar

                                              1          Sevda Bozkurt+Ayşe Gücal                                 Adana

                                              2          Gönül Emirağaoğlu+Hanife Topuz                     Nevşehir

                                              3          Ayfer Pınar+Songül Şahin                                    Hatay

                                              4          Neslihan İbaş+Handan Tepeközcan                   Nevşehir/Adana

            Master 45+ Çift Erkekler

                                              1          Fatih Dülger+Kemal Yılmaz                                 Ankara/İzmir

                                              2          Selim Dündar+Günaydın Kılıç                              Kütahya/Ankara

                                              3          Adil Canımoğlu+Cavit Şengün                            Niğde/Karabük

                                              4          Sezai Demirel+Atilla İlhan                                   Eskişehir/Bursa

            Halk 45+Çift Erkekler

                                              1          Müslüm Aksoy+Nesip Korkmazer                      Muş

                                              2          Cüneyt Bekçi+Metin Pınar                                    Hatay

                                              3          Fettah Genç+Mehmet Toprak                              K.Maraş/Adıyaman

                                              4          Yücel Demirezen+Ömer Yıldırım                          Ankara

            Halk 45+ Tek Bayanlar

                                              1          Fatma Konya                                                         Antalya

                                              2          Yıldız Yaprak                                                         Hatay

                                              3          Feride Mügecan Torinç                                         Adana

                                              4          Selmin Demirci                                                      Mersin

            Master 45+ Tek Erkekler

                                              1          Kemal Yılmaz                                                         İzmir

                                               2          Hakan Boran                                                         Antalya

                                              3          Murat Özmekik                                                      Ankara

                                              4          Selim Dündar                                                        Kütahya

            Halk 45+ Tek Erkekler - MS 45

                                              1          Fettah Genç                                                           K.Maraş

                                              2          Nesip Korkmazer                                                  Muş

                                              3          Müslüm Aksoy                                                      Muş

                                              3          Uğur Köroğlu                                                        Kütahya

            Master 40+ Karışık Çiftler

                                              1          Orhan Ray+Fatma Bahar Karaca                         Adana/Hatay

                                              2          Mehmet Fatih Kaymaz+Bengi Nil Keskiner        Ankara/Hatay

                                              3          Ahmet Yılmaz+Berna Erim                                    Adana/Antalya

                                              4          Fatih Dülger+Beyza Dülger                                 Ankara

            Halk 40+ Karışık Çiftler

                                              1          Yücel Demirezen+Ülkü Demirezen                      Ankara

                                              2          İbrahim Ümran Akdağcık+Serap Ecer                 Niğde

                                              3          Mehmet Yavaş+Yıldız Yaprak                              Bursa/Hatay

                                              4          İbrahim Öztürk+Bahar Pürçüklü                          Adana

            Master 40+ Çift Bayanlar

                                              1          Serpil Babacan+Gülay Savaşgan                        Antalya

                                              2          Fatma Bahar Karaca+Bengi Nil Keskiner            Hatay

                                              3          Elif Yörüker Çelik+Berna Erim                             Kayseri/Antalya

                                              4          İmran Doğan+Nuriye Günay                               Ankara/Adana

            Master 40+ Çift Erkekler

                                              1          Ersoy Korer+Serkan Yalçın                                  İstanbul

                                              2          Yüksel Başaran+Mehmet Fatih Kaymaz              Mersin/Ankara

                                              3          Orhan Ray+Ahmet Yılmaz                                    Adana

                                              4          Savaş Gümüş+Dinçer Kale                                   Antalya

            Halk 40+ Çift Erkekler 

                                              1          İbrahim İlbek+Orhan Sütçüoğlu                          Niğde/Adana

                                              2          Sadık Uğraş Durmuş+İbrahim Önal                    İstanbul/Gaziantep

                                              3          Arif Afşin+Hüseyin Yıldız                                     Antalya

                                              3          Hacı Başoda+Servet Güngör                               Konya

            Master 40+ Tek Bayanlar

                                              1          Serpil Babacan                                                      Antalya

                                              2          Ayşegül Doğan                                                     Bursa

                                              3          Zehra Certel                                                          Antalya

                                              4          Nursel Ceylan                                                       Denizli

            Halk 40+ Tek Bayanlar

                                              1          Yasemin Kavurmacı                                              Mersin

                                              2          Serap Ecer                                                             Niğde

                                              3          Bahar Pürçüklü                                                      Adana

                                              4          Samiye Özdemir                                                   

            Master 40+ Tek Erkekler

                                              1          Yüksel Başaran                                                     Mersin

                                              2          Ersoy Korer                                                           İstanbul

                                              3          Zafer Şahin                                                            Kastamonu

                                              3          Yusuf Ateş                                                             Antalya

            Halk 40+ Tek Erkekler 

                                              1          Ahmet Şevki Dimen                                              Antalya

                                              2          Hacı Başoda                                                          Konya

                                              3          İlyas Ardanuç                                                        Amasya

                                              3          Orhan Sütçüoğlu                                                   Adana

            Master 35+ Karışık Çiftler

                                              1          Ümit Altın+Zeliha Demir                                      İzmir/Manisa

                                              2          Gökhan Cürül+Elif Yörüker Çelik                         Antalya/Kayseri

                                              3          Ayhan Baydil+Gülay Savaşgan                           Kastamonu/Antalya

                                               4          Tuna Basançelebi+Damla Basançelebi               Zonguldak

            Halk 35+ Karışık Çiftler 

                                              1          Mehmet Tabakçıoğlu+Feride Mügecan Torinç   Adana

                                              2          Ahmet Seyis+Fatma Konya                                 Bursa/Antalya

                                              3          Sedat Turunç+Nihal Bahçeci Turunç                    Hatay

                                              3          Diyaüddin Sağır+Yasemin Kavurmacı                 Mersin

            Halk 35+ Çift Bayanlar

                                              1          Nur Coşkun Aydın+Ülkü Demirezen                    İstanbul/Ankara

                                              2          Hacer Baysal+Yeter Keskin                                 Hatay

                                              3          Binnur Çelebi+Ayşe Feray Özbal                         Karabük

                                              4          Ulviye Akar+Özben Yıldız                                    Ankara

            Master 35+ Çift Erkekler

                                              1          Abdullah Koray Bayındır+Mürsel Koç                Kütahya/Muş

                                              2          Barış Boyar+Zafer Şahin                                      Çorum/Kastamonu

                                              3          Abdullah Çakmak+Bayram Kara                         Muğla/İstanbul

                                              3          Yusuf Ateş+Emre Soykut                                     Antalya/Eskişehir

            Halk 35+ Çift Erkekler 

                                              1          Orhan Ertan+Mehmet Tabakçıoğlu                     Adana

                                              2          İrfan Çınar+Ahmet Turan Yıldız                           Ankara/Nevşehir

                                              3          Serkan Avşar+Murat Başkal                                 Niğde

                                              3          Murat Dönmez+Mahmut Emin                             Hatay

            Master 35+ Tek Bayanlar

                                              1          Zeliha Demir                                                          Manisa

                                              2          Sevilay Süner Şahutoğlu                                      Hatay

            Halk 35+ Tek Bayanlar

                                              1          Nihal Bahçeci Turunç                                            Hatay

                                              2          Ayşe Feray Özbal                                                  Karabük

                                              3          Binnur Çelebi                                                        Karabük

                                              4          Özben Yıldız                                                          Ankara

            Master 35+ Tek Erkekler

                                              1          Barış Boyar                                                           Çorum

                                              2          Ümit Altın                                                              İzmir

                                              3          Emre Soykut                                                          Eskişehir

                                              3          Tuna Basançelebi                                                 Zonguldak

            Halk 35+ Tek Erkekler 

                                              1          Merih Öztürk                                                         Isparta

                                              2          Serkan Avşar                                                         Niğde

                                              3          Hüsamettin Baykal                                               Hatay

                                              3          Diyaüddin Sağır                                                    Mersin