17 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON RANKİNG TURNUVASI TALİMATI

Katılım Listesi için tıklayınız...

TARİH: 25-27 Şubat 2019  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 25 Şubat 2019 / Saat : 09:30

YER: Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 20 Şubat 2019 / Saat:23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır. 

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Sporcuların bir önceki yıllarda aldığı puanlarla seri başı sıralaması yapılacak, 25 Şubat 2019- Sabah 09.30’da tournament software programında otomatik olarak çekilecektir. Ranking müsabakası olmasından dolayı ilk 16’da ileriye ve geriye dönük sıralama maçları oynanacaktır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: 2003-2007 Doğumlular

2-) 2018 Yılı Turkey U17, Turkey Junior ve Turkey International turnuvalarına katılmış olmak.

3-) 2019 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

4-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya verilmeyecektir.

6-) 1.Etap Ranking müsabakalarında Yonex veya TBF naylon top kullanılacak, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

7-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

8-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

9-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

ÖDÜL :

1-) İlk dörde giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir.

2-) Tek erkekler ve tek kızlarda; birinci 600 TL, ikinci 400 TL, üçüncüler 300'er TL ödül alacaktır. Çiftlerde ise; birinci çift 300'er, ikinci çift 200'er, üçüncü çiftler de her bir sporcu 150'şer TL ödül alacaktır. 

3-) Teklerde İlk 3, çiftlerde final oynayan sporcularımız Mart ayında Çekya'da yapılacak olan Uluslararası 17 Yaş Altı Badminton Turnuvasına katılmaya hak kazanacaklardır. 

HARCIRAH

1-) Teklerde ilk 4, çiftlerde ilk 2’ye giren sporcuların otobüs yol ücretleri ve olimpiyat hazırlık merkezimizde tam pansiyon konaklamaları (elendiği güne kadar) karşılanacaktır. Tesisimiz dışında kalanlara yalnız yol ücretleri verilecektir. 

2-) Teklerde 5.-16.sırada, çiftlerde 3.-8.sırada yer alan sporcuların olimpiyat hazırlık merkezimizde tam pansiyon konaklamaları (elendiği güne kadar) karşılanacaktır.

3-) Teklerde 17.sıra ve daha sonrası, çiftlerde 9.sıra ve daha sonrası sporcularımız turnuvaya kendi imkanları ile katılacaklardır.

2-) Aynı İlden dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir. Not: Bu Şampiyona Ferdi Türkiye Şampiyonası olduğu için il kafile listesinde yer alan antrenör ve idareciler, kafile listesindeki sporcuların derece durumuna göre harcırahı hak edeceklerdir. Sporcusu derece yapan her antrenöre ayrıca ödeme yapılmayacaktır.

3-) Otobüs yol ücreti ödemelerinde federasyon rayici dikkate alınacaktır.

4-) K.K.T.C.'den müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcu, idareci ve antrenörlerin yol ücretleri Mersin İline uygun olarak ödenecektir.

5-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

6-) İl Kafile listesinde 2019 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

7-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

8-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.