BÜYÜKLER TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI & RANKİNG TALİMATI

Katılım Listesi için tıklayınız...

TARİH: 21-25 Mart 2019  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 21 Mart 2019 / Saat : 09:30

YER: Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 15 Mart 2019 / Saat:23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır. 

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Sporcuların 2018 yılı 17 Yaş Altı, 19 Yaş Altı ve Büyükler Şampiyonalarında aldığı puanlarla seri başı sıralaması yapılacak, 21 Mart 2019- Sabah 09.30’da tournament software programında otomatik olarak çekilecektir. Aynı zamanda ranking müsabakası olmasından dolayı ilk 16’da ileriye ve geriye dönük sıralama maçları oynanacaktır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: 1984-2007 Doğumlular

2-) 2019 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

3-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

4-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya verilmeyecektir.

5-) Müsabakalarda Ön elemelerde Yonex Naylon Top kullanılacak olup, Teklerde ana tablo (İlk 64), Çiftlerde ana tablo (İlk 32) tüy top ile oynanacaktır. Toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

7-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

8-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

9-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir.

2-) Puanlamada ilk 8 dereceye giren kulüplere ödül olarak plaket veya kupa verilecektir. Ayrıca puanlamada en başarılı ilk 8 Antrenöre ödül olarak Plaket veya kupa verilecektir. (Not: 1 Antrenör birden fazla kulübün antrenörü olabilir. Ancak müsabaka başlangıcında antrenörler çalıştırdığı sporcu isimlerini bir liste halinde bildirmek zorundadırlar. Müsabakaların bitiminde değişiklik yapılamayacaktır.)

Puanlama Sistemi : Müsabakalar sonunda birinci olan her bir sporcu 100 puan, ikinci olan 80 puan, üçüncü olanlar 60 puan, 5-8.sırada yer alanlar 20’şer puan alacaklardır. Puanların eşit olduğu durumlarda takımlar veya antrenörler aynı dereceyi paylaşacaklardır.

3-) Müsabakalarda ilk 3 dereceye giren sporculara para ödülü verilecektir. 

Tek Erkek : Birinci; 800 TL, İkinci; 600 TL, Üçüncüler; 400'er TL
Tek Bayan : Birinci; 800 TL, İkinci; 600 TL, Üçüncüler; 400'er TL
Çift Erkek : Birinci çift; 800 TL, İkinci çift; 600 TL, Üçüncü çiftler; 400'er TL
Çift Bayan : Birinci çift; 800 TL, İkinci çift; 600 TL, Üçüncü çiftler; 400'er TL
Karışık Çift : Birinci çift; 800 TL, İkinci çift; 600 TL, Üçüncü çiftler; 400'er TL

HARCIRAH

1-) Türkiye Şampiyonasında teklerde ilk 8’e, çiftlerde ilk 4’e girenlere oynadıkları müsabaka günleri ve 1 gün öncesi-1 gün sonrası harcırahları ve yol ücretleri ödenecektir. Teklerde 9.-16. arasına ve çiftlerde 5.-8. arasına sadece Otobüs yol ücreti ödenecektir.

2-) Aynı İlden dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir. Not: Bu Şampiyona Ferdi Türkiye Şampiyonası olduğu için il kafile listesinde yer alan antrenör ve idareciler, kafile listesindeki sporcuların derece durumuna göre harcırahı hak edeceklerdir. Sporcusu derece yapan her antrenöre ayrıca ödeme yapılmayacaktır.

3-) Otobüs yol ücreti ödemelerinde federasyon rayici dikkate alınacaktır.

4-) K.K.T.C.'den müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcu, idareci ve antrenörlerin yol ücretleri Mersin İline uygun olarak ödenecektir.

5-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

6-) İl Kafile listesinde 2019 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

7-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

8-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.