Baba oğul, ana kız, dede torun ve Aile Badminton Projesi hayata geçti. Türkiye Badminton Federasyonu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Badminton İl Temsilcilerinin 81 ilde uygulamaya başlayacağı projede hedef badmintonu 7’den 70’e herkese sevdirmek ve spor kültürünü yaygınlaştırmak.

İlk olarak Ankara Keçiören’de bulunan Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirilen projede baba oğul, ana kız, dede torun ve aile birliktelikleri sağlandı. Çocukları ya da torunları ile projeye katılan veliler keyifli vakit geçirdiler.

Amacının sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, ‘Proje vesilesi ile Badminton seven çocuklar aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçiriyorlar. Önümüzdeki günlerde çocukları, anne-babaları ve dede-nineleri Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yeniden bir araya getireceğiz.’ Dedi.

Başkan Özmekik, çocukları spora yönlendirmenin önemini vurgularken tüm Badminton seven çocukları ve aileleri Badminton oynamaya tesise davet etti.

Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezinin açılması ile memnuniyetlerini dile getiren veliler ise  ‘Çocuklarımızı gönül rahatlığı ile Badminton Antrenörlerine emanet ediyoruz. Tesis açılmadan önce sokakta oyun oynayan çocuklarımızda aklımız kalıyordu. Şimdi okuldan önce ya da sonra emin ellere Badminton oynamaya bırakıyoruz. Çocuklarımız spor ile birlikte daha bilinçli ve zinde büyüyorlar.’ Dedi.

Veliler, uzun yıllardır Badminton branşını tanıtmak ve yaygınlaştırmak için mücadele veren Federasyon Başkanı Murat Özmekik’e kendilerine ve çocuklarına bu imkânları sağladıkları için teşekkürlerini dile getirdiler.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik de Federasyona desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederken desteklerinin artarak devam etmesini temenni etti.