Türkiye Badminton Federasyonu Flexpro U. K. Group Limited (Çin) arasında sponsorluk anlaşması yaptı. Badminton Olimpiyat sporcuları ve Antrenörleri için imzalar atıldı.

Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezi binasında düzenlenen imza törenine, Başkan Murat Özmekik, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı ve APK Uzmanı İsa Ayan katıldı.

Yapılan anlaşmanın içeriği ile ilgili bilgi veren Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, sponsorluk çerçevesinde Olimpiyat Havuzunda yer alan 35 Milli Takım sporcusunun ve 11 Milli Takım Antrenörünün yararlanabileceğini söyledi.

Felix ile 2 yıl sürecek olan sponsorluk anlaşmasında Badminton Türk Milli Takımlarının antrenman ve turnuvalarda kullanılmak üzere 450.000 Türk Lirası bedelinde 216 adet raket, 99 adet raket çantası, 120 adet tişört, 128 adet şort, 99 takım eşofman, 285 çift çorap, 216 çift ayakkabı, 398 adet müsabaka tişörtü, 198 adet müsabaka şortu ve 198 adet havlu verilecektir.

Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, tüm çaba gayretlerinin Türk Badmintoncular için olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan Türk Milli Takımının kota puan müsabakalarında alevli ay yıldızlı formaları ile Türkiye’yi temsil edeceklerini söyledi.

Başkan Özmekik, Felix Temsilcisi Nıng Xıangyu’ya Badminton plaketi ve Türk Milli Takım forması hediye etti.

Konuşmaların ardından Başkan Özmekik, Genel Sekreter Hayati Kısacık ve Felix temsilcisi Nıng Xıangyu sponsorluk sözleşmesini imzaladı.