Olimpiyat Eleme Puan Turnuvalarından, Orleans Masters 2019 Badminton Turnuvası 19-24 Mart 2019 tarihleri arasında Fransa’nın Orleans şehrinde sona erdi.

365 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvada, Milli Badmintoncumuz Neslihan Yiğit Tek Kızlar kategorisinde 3. Olarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

2012 Londra Olimpiyat Sporcumuz Neslihan Yiğit, UA A.B.D. 'li rakibi Crystal Pan' ı 2-0, Endonezyalı rakibi Choirunnisa Choırunnısa 'yı 2-0 ve Japon rakibi Ayumi Mıne' yi 2-0 mağlup ederek yarı finale yükselmiştir.

Yarı finalde ise Scotland 'lı rakibi Kirsty Gılmour ‘a 2-1 mağlup olarak, turnuvayı 3. olarak tamamlamıştır.

Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK, Fransa’da sona eren Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasında Türk Milli Takımımızın yarı finalde temsil edilmesinden ve bronz madalya kazanılmasından ötürü mutluluğunu dile getirdi. Ülkemize bu gururu yaşattığı için Milli sporcumuz Neslihan Yiğit’i ve Antrenörü Çağatay Taşdemir’i tebrik etti.

Sözlerini bitirirken, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, desteklerinin artarak devam etmesini temenni etti.

Milli Takım Antrenörü Çağatay TAŞDEMİR, ‘Sporcum Neslihan Yiğit ile çok daha büyük hedeflerimiz var. Neslihan’ın bu hedefleri karşılayabilecek kapasitede bir sporcu olduğuna inanıyorum. Çalışmalarımıza daha iyi turnuvalarda, daha iyi başarılara imza atmak üzere devam ediyoruz. Sporcumu yürekten tebrik ediyorum.’ Dedi.