Türkiye Badminton Federasyonu 2019 yılı faaliyet takviminde Badminton Milli Takım Kampı Ankara’da başladı.

Nisan ayında Çekya ’da 17 yaş ve Hırvastistan ‘da 19 yaş altında düzenlenecek uluslararası turnuvalara hazırlık için Badminton Milli Takım Antrenörleri Mürsel Yıldız, Fatih Kaymaz, Nursel Çakır, Nihat Horasan ve Mert Tunco eşliğinde 25 sporcu ile devam eden kamp 01 Nisan tarihinde sona erecek.

Milli Takım Hazırlık Kampı, Keçiören’de bulunan Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde devam ediyor.

Badminton Milli Takım Sporcuları ise şu şekilde:

Nurullah Saraç, Hasan Berkay Günbaz, Orçun Öztürk, Taha Emirhan Budak, Ayça Özgür, Ayşegül Yemişen, Behiye Bodur, Yasemen Bektaş, Cansu Erçetin, Kerem Ahmet Özder, Kerem Çınar, Firdevs Karaaslan, Nurgül Yılmaz, Zehra Erdem, Sezgin Kelebek, Hilmican Şimşek, Semih Baha Başakın, Ece Sare Başakın, Serkan Uğurlu, Bahar Yavru ve Zeynep Akdeniz.

04-06 Nisan 2019 tarihleri arasında Czech U17 Uluslararası Badminton Turnuvası Çekya’nın Cesky Krumlov şehrinde düzenlenecektir.

05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvası ise Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde düzenlenecektir.

BAŞKAN MURAT ÖZMEKİK: ‘Badminton Genç Milli Takım sporcularımızın ve antrenörlerimiz Olimpiyat Hazırlık Merkezimizde bir arada verimli bir kamp dönemi geçiriyorlar. 30 Ağustos-07 Eylül tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek 17 Yaş Avrupa Şampiyonası ve 07-13 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonasına hazırlanan Genç Milli Takımımızın her türlü olası ihtiyaçları için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. İnşallah bu kamp sonunda Milli Takımımız Ay Yıldızlı Bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Çekya ve Hırvatistan’da gerçekleşecek olan turnuvalarda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.’ Dedi.