Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasında 7 Badmintoncu madalya mücadelesi verecek.

Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasına, Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan kampla hazırlanan Genç Milli Takım kafilesinde Zehra Erdem, Sezgin Kelebek, Hilmican Şimşek, Semih Baha Başakın, Ece Sare Başakın, Serkan Uğurlu, Zeynep Akdeniz yer alıyor.

Genç Milli Takım bu turnuva ile Rusya’nın Kazan şehrinde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Gençler Badminton Şampiyonası için tecrübe elde edecekler.

5 kategoride ülkemizi temsil edecek olan Milli Takım Antrenörleri Mürsel Yıldız ve Mert Tunco ‘da Milli Takım sporcuları ile madalya için ter dökecek.

BAŞKAN MURAT ÖZMEKİK: ‘Sporcularımızın ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Burada elde edecekleri önemli tecrübeler ile Ekim ayında katılacağımız Dünya Gençler Badminton Şampiyonasında da kürsüyü zorlamak istiyoruz.’ Dedi.