17 Yaş Badminton Milli Takımımızın kazandığı 7 madalyanın ardından bir güzel haber de Finlandiya’dan geldi.

04-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Vantaa kentinde düzenlenen Finnish Açık  2019 Badminton Turnuvasu sona erdi.

352 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvayı, 2012 Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit tek bayanlar kategorisini bronz madalya ile tamamladı.

2020 Tokyo Olimpiyat kota puan müsabakalarından Finnish Açık Badminton Turnuvasında Neslihan Yiğit, sırasıyla Çin Taipei’li rakibi LIN Hsiang Ti 2-0, Endonezyalı rakibi Bening Sri Rahayu’yu 2-1 ve çeyrek finalde Estonyalı rakibi Kristin Kuuba’yı 2-0 mağluğ ederek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde ise Taylandlı rakibi Porntip Buranaprasertsuk’e 2-1 mağlup olarak tek bayanlar kategorisini üçüncü olarak tamamlandı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Olimpiyat sporcusu Neslihan Yiğit ve Antrenörü Çağatay Taşdemir’i tebrik ederek söze başlayan Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik,  2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlıklarının hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi.

Sporcuların katıldıkları kota puan müsabakaları ile dünya sıralamasındaki yerlerini daha iyi sıralamalara bıraktıklarını ifade eden Başkan Özmekik, ‘’Emeklerimizin karşılığını aldığımız başarılı bir 2019 yılı oluyor. Badminton Türk Milli Takımımızın başarılarının daim olmasını diliyorum.

Bize bayrağımızı ve ülkemizi temsil etme imkanı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Badminton camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum. ‘’ Dedi.