17 Yaş altı Badminton Milli Takımı Çek Cumhuriyetinde 7 madalya, Büyükler Badminton Milli Takımı ise Finlandiya’da 1 madalya kazandı. İki sevindirici haberin ardından bir diğer mutlu haber de Hırvatistan’dan geldi.

Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasında 7 Badmintoncu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Genç Badminton Milli Takımı Türkiye’ye 3 bronz madalya ile dönüyor.

Çift erkekler kategorisinde Sezgin Kelebek-Hilmican Şimşek çifti bronz madalya, çift bayanlar kategorisinde Ece Sare Başakın-Zehra Erdem çifti bronz madalya ve karışık çiftler kategorisinde Semih Baha Başakın-Zehra Erdem çifti bronz madalya kazandı.

Bu sonucuna ardından Rusya’nın Kazan şehrinde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Gençler Badminton Şampiyonası için tecrübe elde eden Türk Milli Takımı başarılarından dolayı sevinçlerini dile getirdiler.

Hedeflerinin Dünya Gençler Şampiyonası olduğunu söyleyen Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, verimli bir antrenman dönemi ile Dünya Gençler Badminton Şampiyonasında da başarı elde edeceklerine inandığını söyledi.