ULUSLARARASI 17 YAŞ ALTI BADMİNTON TURNUVASI SEÇMESİ (SIRBİSTAN)

14-16 Haziran 2019 tarihlerinde Sırbistan’da yapılacak olan Uluslararası 17 Yaş Altı Badminton turnuvasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİH : 28-30 Nisan 2019

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 26 Nisan 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-2019-17 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking Turnuvasında teklerde ve çiftlerde ilk 8’de yer almış olmak,

2-2019-17 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking Turnuvasında teklerde final oynayan (H.Berkay Günbaz, Nurullah Saraç, Ayça Özgür, Ayşegül Yemişen), çiftlerde şampiyon olan sporcular (H.Berkay Günbaz, Nurullah Saraç, Yasemen Bektaş, Cansu Erçetin, Taha Emirhan Budak, Yasemen Bektaş) dereceye girdikleri kategorilerde seçmelere katılmayacaktır. Doğrudan Sırbistan kadrosunda yer alacaklardır.

3-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

4-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

5-Müsabakalarda Tüytop kullanılacaktır. Federasyonumuz tarafından her müsabaka için 2 top verilecektir. 3.sete uzaması halinde ekstra bir top daha verilecektir. Daha fazla top istenmesi durumunda, tüytoplar sporcuların antrenörleri tarafından temin edecektir.

6-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda; teklerde ve çiftlerde birinciler Sırbistan müsabakasına federasyon imkanları ile katılmaya hak kazanacaklardır.

2-) Seçmeler sonunda; teklerde ikinci, çiftlerde ikinci ve üçüncü olan sporcular Sırbistan müsabakasına harcırahsız olarak katılmaya hak kazanacaklardır.

HARCIRAH

1-) Seçmeye katılan sporcu ve antrenörlerin konaklama ve yemekleri federasyonumuz kamp merkezinde karşılanacaktır. Seçmelerde teklerde ve çiftlerde ilk dörde giren sporcu ve antrenörlerinin geliş-gidiş yol ücretleri ödenecek olup, başka herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ayrıca 5.-8.derece alan sporcu ve antrenörlere yol ödemesi yapılmayacaktır.

2-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

4-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.