Türkiye Badminton Federasyonunun 2019 yılı faaliyet takviminde yer alan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Başkent Ankara’da sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleşen şampiyonaya ülkenin dört bir yanından 875 sporcu katılım sağladı. Rekor katılıma ulaşılan şampiyonada derece yapan sporcular 07-10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası 15 Yaş Badminton Turnuvasında ülkemizi temsil edecekler.

2024 Olimpiyat Oyunları için küçük yaşta hazırlıklara başlayan sporculara ödüllerini, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Başkan Vekili Selçuk Yılmaz, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Organizasyon Kurulu üyeleri Celal Uz ve Mehmet Emin Başaran takdim etti.

Müsabaka bitiminde, antrenör sıralamasında ilk 8 derecesi yapan antrenörlere kupa verildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından şampiyona sona erdi.

Derece yapanlar ise şu şekilde:

Çift Bayanlar

1.Sudenaz Duyar+İrem Uysal                            Ankara Ego Spor Kulübü/Bursa Artvin Kafkas Spor Kulübü Derneği

2.Ravza Bodur+Tuğçe Damar                           Manisa Selendi Belediyespor

3.Cevriye İşcan+Elmas Nur Şencan                  Ankara Elmadağ Gençlik Ve İhtisas Spor Kulübü/Samsun Canik Belediye Spor Kulübü Derneği

3.Hümeyra Reyhan Demirbaş+Cansu Erçetin  Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü Derneği/Erzincan Telekom Spor Kulübü.

Çift Erkekler

1.Burak Mert Alkaya+Furkan Saraç                 Ankara Ego Spor Kulübü

2.Emre Ayık+Buğra Kaan Göksel                      Bursa Artvin Kafkas Spor Kulübü Derneği

3.Ahmet Emre İnan+Abdulsamed Tekedereli  Malatya Badminton  Gençlik Spor Kulübü

3.Anıl Ulaç Atan+Miraç Kantar                         Samsun Canik Belediye Spor Kulübü Derneği

 

Karışık Çiftler

1.Burak Mert Alkaya+Sudenaz Duyar               Ankara Ego Spor Kulübü

2.Muhammed Ali Atasoy+Sıla Çiğdem             Ankara Ankaragücü Mke Gençlik Ve Spor Kulübü Derne/Ankara Akyurt Halk Eğitim Spor Kulübü

3.Mehmet Can Töremiş+Sümeyye Erkuş         Çorum Belediyesi Sk

3.Buğra Kaan Göksel+İrem Uysal                     Bursa Artvin Kafkas Spor Kulübü Derneği

 

Tek Bayanlar

1.Ravza Bodur                                                   Manisa Selendi Belediyespor

2.Cansu Erçetin                                                 Erzincan Telekom Spor Kulübü.

3.Nurgül Yılmaz                                                Ankara Yalçın Taekwondo Spor Kulübü

3.Cerennaz Balcı                                              Çorum Yazıçarşı Spor Kulübü

 

Tek Erkekler

1.Anıl Ulaç Atan                                                Samsun Canik Belediye Spor Kulübü Derneği

2.Miraç Kantar                                                  Samsun Canik Belediye Spor Kulübü Derneği

3.Hüseyin Akif Koç                                            Sakarya Akyazı Eğitim Spor Kulübü

3.Melih Kağan Yavuz                                        Karaman Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği