BÜYÜKLER MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI                                   

Ağustos ayında Yunanistan ve Bulgaristan’da yapılacak olan Inernational Series turnuvalarına kendi imkanı ile katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır. 2019’da yapılacak diğer yakın Avrupa ve Balkan ülkelerindeki müsabakalar için de başvuru tarihleri öncesi seçme yapılması düşünülmektedir.

TARİH : 06 Temmuz 2019 /  YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 05 Temmuz 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

KATILIM ŞARTLARI

1-) Uluslararası müsabakalarda en az 5 kez oynamış olmak,

2-) 1990-2000 doğumlu olmak,            

3-) 2019 Yılı Türkiye Büyükler Badminton Şampiyonası’nda ilk 8’e girmemiş olmak,

4-) Aralık 2018’de Türkiye’de yapılan olimpiyat elemesi puan turnuvasında oynamamış olmak,                    

GENEL AÇIKLAMALAR

1-) Seçmeler sadece tek erkekler ve tek bayanlar olarak yapılacaktır.

2-) Seçmeler naylon top kullanılacaktır.

3-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

5-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

6-) Olimpiyat hazırlık merkezinde konaklayan tüm sporcu ve antrenörler, milli takım kamp kurullarına uyacaklarını taahhüt etmiş sayılacaklardır. Kamp malzemelerine ve kamp eşyalarına zarar verenlerin, kavga edenlerin vb. kurallara uymayanların kamp ve şampiyona ile ilişikleri kesilecektir.

HARCIRAH

1-) Katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2-) İl Kafile listesinde 2019 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

3-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4-) İzinsiz müsabakalardan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.