Türkiye Badminton Federasyonu’nun merhum başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu adına düzenlenen Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleşen şampiyonaya halk ve masterler olmak üzere 30+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ kategorilerinden 165 veteran sporcu katıldı.

Eğlenceli anlara şahitlik edilen şampiyona sonunda ise derece alan Veteran Badmintonculara ödüllerini; Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Asbaşkan Akif Sıtkı Esen, Genel Sekreter İsa Ayan, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Kılıç, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Tural, Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Yaşar, Teknik Kurulu Başkanı M. Fatih Kaymaz, Eğitim Kurulu Başkanı Zafer Şahin, Eğitim Kurulu üyesi Ayhan Baydil ve Metin Sürücü, Veteranlar Kurulu üyesi Yüksel Başaran, Milli Takım Antrenörleri Barış Boyar ve Hakan Avcı takdim etti.

Kategorilerine göre madalya kazanan Veteranlar şu şekilde:

+60 Master Karışık Çiftler

                                                             1          Meral Koşma+Şamil Pöç                                 Ankara

                                                             2          Ali Demirci+Selmin Demirci                          Mersin

                                                             3          Nesim Yalvarıcı+Nuriye Günay                     Sakarya/Adana

+60 Halk Tek Bayanlar

                                                             1          Selmin Demirci                                                  Mersin

                                                             2          Seniha Yavaş                                                      Bursa

                                                             3          Hamiyet Dumlupınar                                       Ankara

+60 Master Tek Erkekler

                                                             1          Ali Demirci                                                         Mersin

                                                             2          Atilla İlhan                                                          Bursa

                                                             3          Nesim Yalvarıcı                                                 Sakarya

                                                             4          Sezai Demirel                                                     Eskişehir

+55 Halk Karışık Çiftler

                                                             1          Mehmet Yavaş+Sultan Dereli                        Bursa/Adana

                                                             2          Mehrali Çakmak+Hanife Temuçin               Adana

                                                             3          Metin Sürücü+Latife Başyiğit                        Ankara/Adana

                                                             4          Metin Ümit Özelçi+Hamiyet Dumlupınar   Ankara

+55 Halk Tek Erkekler

                                                             1          Ali Dereli                                                             Adana

                                                             2          Nihat Demir                                                        Muş

                                                             3          Metin Ümit Özelçi                                             Ankara

                                                             4          Tevfik Cemil Unutmaz                                      Ankara

+50 Master Çift Erkekler

                                                             1          Adil Canımoğlu+İbrahim İlbek                      Niğde

                                                             2          Ali Dönmez+Cavit Şengün                               Ankara/Karabük

                                                             3          Halit Olgun+Şamil Pöç                                     Ankara

                                                             4          Sezai Demirel+Atilla İlhan                              Eskişehir/Bursa

+50 Halk Çift Erkekler

                                                             1          Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil                   Muş

                                                             2          Ali Dereli+Mehmet Yavaş                               Adana/Bursa

                                                             3          Mehrali Çakmak+Metin Sürücü                     Adana/Ankara

 

 

 

 

 

 

+50 Master Tek Erkekler

                                                             1          Şahabettin Tavukçu                                         Antalya

                                                             2          Nesip Korkmazer                                               Muş

                                                             3          Ali Dönmez                                                         Ankara

                                                             4          Cavit Şengün                                                       Karabük

+50 Halk Tek Erkekler

                                                             1          Remzi Yeşil                                                         Muş

                                                             2          Ebu Muhsin Aksoy                                           Muş

                                                             3          Erol Sipahioğlu                                                  Nevşehir

                                                             4          İsmail Durmuş                                                   Hatay

+45 Master Karışık Çiftler

                                                             1          Adil Canımoğlu+Sevda Bozkurt                    Niğde/Adana

                                                             2          Fettah Genç+Feride Mügecan Torinç          K.Maraş/Adana

                                                             3          İbrahim İlbek+Gönül Emirağaoğlu               Niğde/Nevşehir

+45 Master Çift Bayanlar

                                                             1          Nursel Ceylan+Feride Mügecan Torinç      Denizli/Adana

                                                             2          Sevda Bozkurt+Nuriye Günay                       Adana

                                                             3          Zehra Certel+Gönül Emirağaoğlu                 Antalya/Nevşehir

+45 Halk Çift Bayanlar

                                                             1          Neslihan İbaş+Hanife Topuz                         Nevşehir

                                                             2          Latife Başyiğit+Hanife Temuçin                   Adana

                                                             3          Sultan Dereli+Seniha Yavaş                           Adana/Bursa

+45 Master Çift Erkekler

                                                             1          Selim Dündar+Günaydın Kılıç                      Kütahya/Ankara

                                                             2          Müslüm Aksoy+Nesip Korkmazer                Muş

                                                               3             Dinçer Kale+Nazif Kuter                                 Antalya

+45 Halk Çift Erkekler

                                                             1          Yener Çalık+Sertaç Oplazgil                          Denizli/Antalya

                                                             2          Nazif İlhan+Ercan Mirici                                Bolu

                                                             3          Mehmet Zeki Erkan+Üzeyir Sarı                   Konya

                                                             4          İsmail Baş+İlhan Küpük                                  Burdur

+45 Master Tek Bayanlar

                                                             1          Elif Yörüker Çelik                                             Kayseri

                                                             2          Zehra Certel                                                        Antalya

                                                             3          Nursel Ceylan                                                     Denizli

+45 Master Tek Erkekler

                                                             1          Muzaffer Akyiğit                                               Adana

                                                             2          Kemal Yılmaz                                                     İzmir

                                                             3          Selim Dündar                                                      Kütahya

                                                             4          Günaydın Kılıç                                                   Ankara

+45 Halk Tek Erkekler

                                                             1          Uğur Köroğlu                                                      Kütahya

                                                             2          Üzeyir Sarı                                                          Konya

                                                             3          Sinan Cem Yürekli                                            Antalya

                                                             3          Sami Atilla                                                          Kocaeli

+40 Master Karışık Çiftler

                                                             1          Cafer Yöncü+Ulviye Ömür Beşe                    KKTC

                                                             2          Yüksel Başaran+Bengi Nil Keskiner             Mersin/Hatay

                                                             3          Erkin Er+Serpil Beyenal Babacan                 Antalya

                                                             3          Orhan Ray+Fatma Bahar Karaca                   Adana/Hatay

+40 Halk Karışık Çiftler

                                                             1          İsmail Durmuş+Yıldız Yaprak                        Hatay

                                                             2          Yener Çalık+Hamideh Ebadi                          Denizli

                                                             3          Erol Sipahioğlu+Hanife Topuz                      Nevşehir

                                                             4          Ahmet Alkaya+Sibel Alkaya                           Ankara

 

 

+40 Master Çift Bayanlar

                                                             1          Fatma Bahar Karaca+Bengi Nil Keskiner   Hatay

                                                             2          Serpil Beyenal Babacan+Gülay Savaşgan   Antalya

                                                             3          Damla Basançelebi+Berna Erim                   Ankara/Antalya

+40 Halk Çift Bayanlar

                                                             1          Eda Güzel+Handan Tepeközcan                    Mersin/Adana

                                                             2          Samiye Özdemir+Hülya Sarıkaya                 Ankara

                                                             3          Fatma Çelik+Canan Danacı                            Burdur

+40 Master Çift Erkekler

                                                             1          Barış Boyar+Zafer Şahin                                 Çorum/Kastamonu

                                                             2          Hakan Keskin+Serkan Yalçın                         Ankara/İzmir

                                                             3          Abdullah Koray Bayındır+Mürsel Koç        Kütahya/Muş

                                                             4          Ayhan Baydil+Orhan Ray                               Kastamonu/Adana

+40 Halk Çift Erkekler

                                                             1          İsa Görmüş+Uğur Köroğlu                              Kütahya

                                                             2          Eyüp Biber+Mustafa Karaslan                       Kütahya

                                                             3          Servet Kambur+Ömer Yıldırım                     Ankara

                                                             4          Erhan Ayık+Serdar Sargın                              Ankara

 

+40 Master Tek Bayanlar

                                                             1          Ulviye Ömür Beşe                                             KKTC

                                                             2          Gül Yenici                                                            İstanbul

                                                             3          Pınar Elma                                                          Antalya

                                                             4          Ülkü Demirezen                                                 Ankara

+40 Halk Tek Bayanlar

                                                             1          Hamideh Ebadi                                                  Denizli

                                                             2          Yıldız Yaprak                                                      Hatay

                                                             3          Handan Tepeközcan                                         Adana

 

                                                             4          Nurdan Demirden                                             Ankara

+40 Master Tek Erkekler

                                                             1          Barış Boyar                                                         Çorum

                                                             2          Yüksel Başaran                                                  Mersin

                                                             3          Serkan Yalçın                                                     İzmir

                                                             3          Tuna Basançelebi                                              Ankara

+40 Halk Tek Erkekler

                                                             1          İsa Görmüş                                                         Kütahya

                                                             2          Mustafa Karaslan                                              Kütahya

                                                             3          İbrahim Ümran Akdağcık                               Niğde

                                                             3          Nedim Urcan                                                      Niğde

+35 Master Karışık Çiftler

                                                             1          Ümit Altın+Zeliha Demir                                İzmir/Manisa

                                                             2          Serkan Avşar+Sevilay Süner Şahutoğlu      Niğde/Hatay

                                                             3          Ayhan Baydil+Sinem Keçeci                          Kastamonu/Ankara

+35 Halk Karışık Çiftler

                                                             1          Ahmet Turan Yıldız+Neslihan İbaş              Nevşehir

                                                             2          Oğuzhan Doğan+Selda Aslan                         Mersin

                                                             3          Recep Kaya+Rasime Keleş                             Trabzon/KKTC

                                                             3          İrfan Çınar+Belkıs Onan                                 Ankara

+35 Halk Çift Bayanlar

                                                             1          Rasime Keleş+Heyran Yamaç                        KKTC

                                                             2          Sibel Alkaya+Belkıs Onan                               Ankara

                                                             3          Nihal Ayık+Hatice Köksal                               Ankara

                                                             4          Ulviye Akar+Özben Yıldız                              Ankara

+35 Master Çift Erkekler

                                                             1          Ümit Altın+Cafer Yöncü                                  İzmir/KKTC

                                                             2          Yusuf Ateş+Emre Soykut                                Antalya/Eskişehir

                                                             3          Abdullah Çakmak+Bayram Kara                   Muğla/İstanbul

                                                             4          Yalçın Dede+Emre Ercan                                Ankara/Bolu

+35 Halk Çift Erkekler

                                                             1          İrfan Çınar+Ahmet Turan Yıldız                   Ankara/Nevşehir

                                                             2          Volkan Kalem+Ahmet Seyis                           Eskişehir/Bursa

                                                             3          Oğuzhan Doğan+Aydın Tokay                       Mersin

                                                             4          İnan Veli Keçeci+Osman Küçükarslan         Ankara

+35 Master Tek Bayanlar

                                                             1          Zeliha Demir                                                      Manisa

                                                             2          Sinem Keçeci                                                      Ankara

                                                             3          Sevilay Süner Şahutoğlu                                  Hatay

+35 Halk Tek Bayanlar

                                                             1          Selda Aslan                                                         Mersin

                                                             2          Heyran Yamaç                                                    KKTC

                                                             3          Zehra Akdemir                                                   Ankara

                                                             4          Fatma Gülbağ                                                     Elazığ

+35 Master Tek Erkekler

                                                             1          Emre Soykut                                                       Eskişehir

                                                             2          Abdullah Çakmak                                              Muğla

                                                             3          Bayram Kara                                                       İstanbul

                                                             4          Emre Demirel                                                    Elazığ

+35 Halk Tek Erkekler

                                                             1          Ahmet Seyis                                                       Bursa

                                                             2          Yunus Güleç                                                        İzmir

                                                             3          Ümit Özönal                                                       Çorum

                                                             3             Mehmet Akif Sarıoğlu                                      Ankara

                          Organizasyon fotoğraf çekimi ile sona erdi.