Avusturya’nın Viyana kentinde düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakalarından ‘Austrian Open 2020’ Badminton Turnuvası sona erdi.

4 gün süren turnuvada 323 sporcu kota mücadelesi verdi. Bu mücadele sonunda Milli Badmintoncularımız Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin gümüş madalya’nın sahibi olurken, Aliye Demirbağ ise bronz madalya kazandı.

Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, sırasıyla Kanada, Danimarka ve Hindistan’lı rakipleri yenerek ayrı finale yükseldi. Finalde Japonya’lı rakiplerine 2-0 mağlup olarak çift bayanlar kategorisini ikinci olarak tamamladılar.

Aliye Demirbağ ise, sırasıyla Danimarka, Çin Taipei, Macaristan’lı rakiplerini mağlup ederek yarı finale kadar yükseldi. Yarı finalde Japonya’lı rakibine 2-1 yenilerek tek bayanlar kategorisini üçüncü olarak tamamladı.

Öte yandan İspanya’nın Barcelona şehrinde sona eren 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan mücabakalarından ‘HSBS BWF World Tour Super 300’ Badminton Turnuvasında tek bayanlar kategorisinde sporcumuz Neslihan Yiğit çeyrek final yaparak olimpiyat kotası için önemli puanlar almıştır.