15 Yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası 17 Haziran 2013 tarihinde Bursa’da sona erdi.

14-17 Haziran 2013 tarihleri arasında Bursa’da yapılan 15 Yaş altı  Türkiye Badminton Şampiyonasına 120 Spor Kulübünden 615 Badmintoncu  katıldı.

 

Tek Erkeklerde Sakarya Üniversitesinden Emrah Erkan Şampiyon olurken, aynı kulüpten Kubilay Sadi ikinci,Bursa O. Gazi Beld.den Berkay Çimen ile Muhammet Özdemir 3.oldular.

Tek Bayanlarda Çorum İBD spor kulübünden Yaren Dölcü Şampiyon olurken,İkinci Erzincan T.Telekom spor kubünden Nazlıcan İnci, Üçüncüler Ego Spor kulübünden Büşra Ünlü ve Erzincan T.Telekom spor kulübünden Bengisu Erçetin  oldular.

Çift Erkeklerde; Ego Spor Kulübünden İbrahim Ekşi ve Buğrahan Perk Şampiyon olurken, İkinci Sakarya Üniversitesi Spor kulübünden Emrah Erkan ve Kubilay Sadi, Üçüncüler, Bursa Osman Gazi Belediye spor kulübünden Berkay Çiçen ve Muhammet Özdemir ve Çorum İBD spor kulübünden Mesut Sezer ve Emre Sönmez oldular.

Çift Bayanlarda ; Erzincan T.Telekom Spor kulübünden Dilara Subaşı ile İlayda Özelgül Şampiyon, İkinci Çorum İBD spor kulübünden Yaren Dölcü ve Edanur Köybaşı olurken, üçüncüler Erzincan İl Özel İdare spor kulübünden İncilay Başgöze ve Zehra Erdem ve yine Erzincan T.Telekom spor kulübünden Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin oldular.

Karışık Çiftlerde ; Ego Spor Kulübünden İbrahim Ekşi ve Büşra Ünlü Şampiyon olurken, İkinci Çorum İBD spor kulübünden  Mesut Sezer ve Edanur Köybaşı, Üçüncüler Ego spor kulübünden Mertcan Esirge ve Aslıhan Ayna ve Erzincan İl Özel idare spor kulübünden Emre Sönmez ile Erzincan T.Telekom spor kulübünden Dilara Subaşı oldular.

En Başarılı Kulüp sıralamasında; Ankara B.Şehir Belediyesi Ego Spor kulübü 680 Puanla Şampiyon olurken, Çorum İBD 520 Puanla ikinci, Erzincan T.Telekom 400 Puanla üçüncü oldu.

En Başarılı Antrenör sıralamasında; Uğur Erçetin ve Murat Sönmez 780 Puanla Birinci, Şule Özmekik 480 Puanla ve averajla ikinci (2 birincilik olması nedeniyle), Barış Boyar 480 Puanla üçüncü oldu.

Antrenör-sporcu puanlaması için tıklayınız...

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik bu konuda şunları söyledi ”Öncelikle 15 Yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonasına 120 Spor kulübünden 615 Sporcu katılması Badmintonun geldiği noktayı göstermesi açısından çok önem arz etmektedir."

"Badminton artık 81 ilde tanınmış ve yaygınlaşmıştır. Badminton artık sadece okullarda değil aynı zamanda Çocuk Yurtlarında, Cezaevlerinde, Yatılı Bölge okullarında yaygınlaşmıştır. Kısa vadede  Hedefimiz 25-30 Haziran tarihlerinde Mersinde yapılacak Akdeniz Oyunlarıdır, Akdeniz Oyunlarında sporcularımızdan madalyalar bekliyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyorum.

 

Çift Bayanlar

1.Dilara Subaşı+İlayda Özelgül  Erzincan Türk Telekom/Erzincan İl Özel İdare

2.Yaren Dölcü+Edanur Köybaşı      Çorum İBD Gençlik Spor

3.Bengisu Erçetin+Nazlıcan İnci    Erzincan Türk Telekom

3.İncilay Başgöze+Zehra Erdem    Erzincan İl Özel İdare

 

Çift Erkekler

1.İbrahim Ekşi+Buğrahan Perk  Ankara Egospor Kulübü

2.Emrah Erkan+Kubilay Sadi    Sakarya Üniv. Spor Kulübü

3.Berkay Çiçen+Muhammet Özdemir   Bursa Osmangazi Bld. SK

3.Mesut Sezer+Emre Sönmez    Çorum İBD Gençlik Spor/Erzincan İl Özel İdare

 

Karışık Çiftler

1.İbrahim Ekşi+Büşra Ünlü       Ankara Egospor Kulübü

2.Mesut Sezer+Edanur Köybaşı Çorum İBD Gençlik Spor

3.Mertcan Esirge+Aslıhan Ayna    Ankara Egospor Kulübü

3.Emre Sönmez+Dilara Subaşı   Erzincan İl Özel İdare/Erzincan Türk Telekom

 

Tek Bayanlar

1.Yaren Dölcü    Çorum İBD Gençlik Spor

2.Nazlıcan İnci   Erzincan Türk Telekom

3.Bengisu Erçetin     Erzincan Türk Telekom

3.Büşra Ünlü      Ankara Egospor Kulübü

 

Tek Erkekler

1.Emrah Erkan   Sakarya Üniv. Spor Kulübü

2.Kubilay Sadi   Sakarya Üniv. Spor Kulübü

3.Berkay Çiçen  Bursa Osmangazi Bld. SK

3.Muhammet Özdemir   Bursa Osmangazi Bld. SK

 

15 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Fikstürü (17.06.2013) tıklayınız...