26-29 Eylül 2013 tarihlerinde İsviçre’de yapılan  15-17 ve 19 yaş Avrupa Gençler Ranking Badminton Turnuvasında Türk  Milli Takımımız 11 Madalya ile döndü.

 

Yapılan müsabakalarda 15 Yaş grubunda Tek Bayanlarda iki Türk sporcusu Final yaptı,Nazlıcan İnci Dilara Subaşıyı yenerek Şampiyon olurken,Dilara Subaşı 2. ve Yaren Dölcü’de 3.oldu.Çift Bayanlarda yine Nazlıcan İnci-Dilara Subaşı Şampiyon oldu. Karışık Çiftlerde Kubilay Sadi-Yaren Dölcü 3.oldular.

17 Yaş Grubunda Tek Erkeklerde Melih Turgut Şampiyon olurken, Tek Bayanlarda Aliye Demirbağ Tek bayanlarda 2. Ve Çift Bayanlarda yine Fatma Nur Yavuz-Kader İnal 2.oldular.

Tek Erkeklerde Ömer Altınköprü 3., Tek Bayanlarda Emine Demirtaş 3.,Karışık Çiftlerde Melih Turgut-Fatma Nur Yavuz 3.oldular.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik “Bizlere vermiş olduğu imkanlardan dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyorum.

Federasyonumuzun 33 kişilik Minibüsü ile Ülkemizi Yurt Dışında en iyi şekilde temsil ettik, Avrupa Gençler Ranking turnuvasında 15-17 ve 19 Yaş grubunda toplamda 11 Madalya ile En Başarılı ülke Türkiye oldu.

Bu Başarıda emeği geçen sporcu ve antrenörlerimize de teşekkür ediyorum.

Hedefimiz 2014 Yılında yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları, 17 ve Yaş Avrupa Şampiyonalarıdır.Bu Hedefe yönelik olarak Avrupa Gençler Ranking Turnuvalarına gitmeye devam edeceğiz.