5-7 Ekim 2013 tarihlerinde Manisa’da yapılan Minikler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Spor Kulübü Şampiyon oldu.

 

20 İlden 36 Spor Kulübünün katıldığı Şampiyona’da 350 Sporcu mücadele etti. 8 Grupta 36 spor kulübünün mücadele ettiği müsabakalarda Ankara Ego Spor Kulübü Şampiyon olurken,Çorum İBD Spor Kulübü İkinci, Erzincan Türk Telekom spor kulübü ve Ankara Akyurt Belediyesi Üçüncü oldular.

Müsabakalarda dereceye giren kulüplere ödüllerini Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Ak Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, Ak Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç verdiler.

Yine Manisa’da spor’a ve Badminton’a katkı sağlayan spor muhabirlerine Badminton Federasyonu Basın ödülleri kupaları verildi.

Ayrıca Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Badminton Federasyonu arasında yapılan protokol gereği Manisa’daki 40 Ortaokuluna ve bu okullardan gelen 400 öğrenciye  Badminton dikmesi ve filesi, Badminton raketi ve topundan oluşan Badminton seti dağıtıldı. Protokol gereği Pilot 40 okul’un Beden Eğitimi Öğretmenlerine ücretsiz Badminton Antrenörlük kursu açılacak, Antrenör ve sporcu eğitimleri yapılacak ve sporcular il Birinciliği ve Ulusal müsabakalarda Manisa’yı temsil edecekler.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik “ Manisa’da Badminton ile ilgili çeşitli projeler hazırladık "Manisa‘da okullarda Badminton oynamayan kalmayacak”  projesi adı altında 40 Orta okulumuza Badminton malzemesi dağıttık, bundan sonra da Antrenör eğitimlerimiz devam edecek. Hedefimiz lisanslı, faal ve başarılı sporcu sayısını artırmaktır.”