9-11-13 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI TALİMATI

 

TARİH/YER/SAAT : Tüm yaş grupları için; Ankara Pursaklar İlçe Spor Salonu / Saat: 10.00

9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası      : 19-20 Kasım 2013

11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası    : 21-22 Kasım 2013

13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası    : 23-25 Kasım 2013

 

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU :

9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası      : 13 Kasım 2013

11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası    : 15 Kasım 2013

13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası    : 17 Kasım 2013 günleri mesai bitimine kadar Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğünden onaylı katılım (başvuru formunu indirmek tıklayınız) ve kafile listesini Federasyona göndermek zorundadırlar. Bildirmeyenler turnuvaya ve kura çekimine alınmayacaklardır. (Başvuru email : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya faks : 0312.3109978)

Not: Katılım formunun federasyona ulaşıp ulaşmadığı Teknik Kurul As Başkanımız Hayati Kısacık veya Teknik Kurul Üyemiz M.Fatih Kaymaz veya federasyon personelimiz Aydın Kaya’ya teyit ettirilmelidir. Aksi durumlarda federasyonumuz mesuliyet kabul etmeyecektir.

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 9-11 ve 13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonalarında bir önceki şampiyonada 1-8 derecesi olanlar seri başı olarak sırası ile değerlendirilecektir. Şampiyonalarda bir alt kategoriden seri başı alınıp alınmayacağına Teknik kurul başvurulara göre karar verecektir. Diğer sporcular bilgisayar kurası ile yerleştirilecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri:

9 Yaş Altı : 2005-2006-2007 doğumlular

11 Yaş Altı : 2003-2004 doğumlular ve 2013 Yılı 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda teklerde ilk 16'ya ve çiftlerde ilk 8’e giren sporcular.

13 Yaş Altı : 2001-2002 doğumlular ve 2013 Yılı 11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda teklerde ilk 32'ye, çiftlerde ilk 16’ya giren sporcular.

2-) 2013 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

3-) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesinde yer almak.

4-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya verilmeyecektir.

6-) Müsabakalarda tüy top kullanılacak toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

7-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

8-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir. Yarı final müsabakası oynanmayacağından iki 3. olacaktır.

2-) Puanlamada ilk 8 dereceye giren kulüplere ödül olarak plaket veya kupa verilecektir. Ayrıca puanlamada En Başarılı ilk 8 Antrenöre ödül olarak Plaket veya kupa verilecektir. (Not: 1 Antrenör birden fazla kulübün antrenörü olabilir. Ancak müsabaka başlangıcında antrenörler çalıştırdığı sporcu isimlerini bir liste halinde bildirmek zorundadırlar. Müsabakaların bitiminde değişiklik yapılamayacaktır.)

HARCIRAH :

1-) 9 ve 11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonalarında teklerde ilk 8’e ve çiftlerde ilk 4’e girenlere 2 günlük, finale çıkanlara 3 Günlük harcırahları ve yol ücretleri ödenecektir.

2-) 13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda teklerde ilk 8’e, çiftlerde ilk 4’e girenlere 3 günlük, finale çıkanlara 4 günlük harcırahları ve yol ücretleri ödenecektir.

3-) Dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir.

4-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

5-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

6-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz.ayrıca müsabakalarda uluslar arası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım uygulanacaktır.