İNCİ LIFE TÜRKİYE BADMİNTON LİGİ (2.ETAP) TALİMATI

TARİH : 28-30 Aralık 2013

YER/SAAT : Ankara Sincan Spor Salonu / Saat: 10.00.

 

 

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabakaların yoğunluğuna göre federasyonca karar verilecektir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 2.etaba katılmak isteyen kulüpler (23-25 Kasım 2013 tarihinde yapılan 1.Etap müsabakalarında ilk 16’ya girenler) 23 Aralık 2013 mesai bitimine kadar Taahhüt Formunu (Taahhüt formunu indirmek için tıklayınız) ve Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesini Federasyona göndermek zorundadırlar. Bildirmeyenler müsabakalara alınmayacaktır. (Başvuru email :  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya faks : 0312.3109978)

Not: Taahhüt formunun federasyona ulaşıp ulaşmadığı Teknik Kurul As Başkanımız Hayati Kısacık veya federasyon personelimiz Hakan Keskin’e teyit ettirilmelidir. Aksi durumlarda federasyonumuz mesuliyet kabul etmeyecektir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ/STATÜ : 1.Etap müsabakaları sonucunda ilk 8’e giren kulüpler Play-off grubunda lig usulü maç yapacaklar ve 2.Etap final müsabakaları neticesinde 2013 sezonu 1.Lig Şampiyonu belli olacaktır. İlk 8 takım, 2014 yılında yapılacak olan İnci Life Badminton 1.Ligi terfi müsabakalarına  girmeden İnci Life Badminton 1.Ligi 1.Etabından müsabakalara devam edeceklerdir.

1.Etap müsabakaları sonucunda 9-16 arasındaki kulüpler klasman grubunda kendi aralarında lig usulü maç yapacaklar ve 9-16.lık arasında sıralama belli olacaktır. Klasman grubunda ilk 4‘e giren takımlar 9.10.11. ve 12.Kulüpler) 2014 yılı Badminton 1.Ligine terfilere girmeden İnci Life Badminton 1.Ligi 1.Etabından müsabakalara devam edeceklerdir. 13-16.kulüpler 2014 İnci Life Badminton 1.Liginden düşecekler ve 2014 yılında tekrar terfi müsabakalarına katılmaları gerekecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: 1978 – 2003 doğumlular

2-) 2013 yılı vizeli kulüp lisanslı olmak.

3-) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesinde yer almak.

4-) Müsabakalar 5 kategori üzerinden (tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) oynanacaktır. Takım müsabakasında 1 sporcu en fazla 2 kategoride oynayabilecektir.

7-) Ödül törenine katılmayan sporcu, antrenör ve kulüplere kupa/madalya verilmeyecektir. Kulüpler biletlerini ödül törenine göre ayarlamak zorundadır.

8-) Müsabakalarda tüy top kullanılacak toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

9-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

10-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ÖDÜL :

1-) Play-off grubunda İlk 8’e ve klasman grubunda ilk 4’e giren kulüplere kupa ve sporculara madalya verilecektir.

HARCIRAH :

1-) Müsabakalarda ilk 12’ye giren takımların 1 antrenör ve 1 idareci (veya sporcu) ve 6 sporcusuna toplam 8 kişiye yol ücretleri, müsabaka oynadıkları gün ve 1 gün öncesi, 1 gün sonrası harcırah ödemesi yapılacaktır. Dereceye giremeyenlere (13.14.15.16.kulüplere) herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım uygulanacaktır.