İnci Life Badminton  1.Ligi ŞAMPİYONU Ego Spor

28-30 Aralık 2013 tarihleri arasında Ankara Sincan Spor Salonunda yapılan İnci Life Badminton 1.Ligi 2.etabını Ego Spor Kulübü Birinci tamamladı.

 

28 Aralık’ta başlayıp 30 Aralık 2013 Pazartesi günü Final müsabakaları ile sona eren İnci Life Badminton  1.ligi 2.etap müsabakalarına Play of’a kalan 16 Spor Kulübü katıldı.

Ego Spor kulübü’nün Şampiyon olduğu müsabakalarda B.B.Ankara Spor kulübü 2.olurken, Bursa Osmangazi Belediye Spor kulübü ve Elazığ Gençlik ve Spor kulübü üçüncü oldular. Erzincan İl Özel İdaresi 5.,  Ankara Elmadağ Gençlik 6., İstanbul Plevne Lisesi 7. ve Bursa Gürsu Gençlik 8. oldular.

Klasman grubunda ise; Çorum İBD 1.olurken, Konya B.Şehir Bld. 2., Samsun Bafra İhtisas 3. ve Sakarya Üniversitesi 4.oldular. Klasman grubunda 5 ve 8.lik arasına giren  MKE Ankaragücü,Malatya Badminton,Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor kulübü ve İstanbul Havuzbaşı İÖO İnci Life Badminton 1.Liginden düştüler.

2014 sezonunda İnci Life Badminton 1.liginde ilk 12 kulüp 1.ligde devam ederken, 13.-16.kulüpler lige terfi müsabakalarına yeniden katılacaklardır.

İnci Life Badminton  1.ligi 2.etap Final müsabakaları neticesinde ödülleri Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Genel Sekreter İsa Ayan, Genel Koordinatör Hayati Kısacık ve İnci Life A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı  Dr.İmbat Muğlu verdiler.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik alınan başarı ve madalyalar ile ilgili şunları söyledi. “Öncelikle Badminton 1.ligi isim hakkını alan İnci Life A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İmbat Muğlu’ya teşekkür ediyorum.

Badminton  1.ligi artık marka olma yolunda ilerliyor. İnci Life ile başladık bundan sonra da inşallah her yıl Badminton 1.ligimizi sponsor firmalara pazarlamak istiyoruz.

İnci Life Badminton 1.Ligi 2.etabı sonucunda İnci Life A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İmbat Muğlu Sincan ve Etimesgut’taki  40 okula Sponsorluk anlaşması gereği malzeme dağıttı.

Bizlere şu ana kadar kaynakları sağlayan önceki Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyor, Yeni Bakanımız Akif Çağatay Kılıç bey’den de  desteklerinin artarak devamını diliyorum.